czwartek, 17 listopada 2011

Rzucanie palenia

Być może przez okres ciąży udało Ci się nie palić, ale już myślisz o pierwszym papierosie zapalonym po porodzie, a może ograniczyłaś jedynie ilość wypalanych papierosów w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że dorastanie z niezadymionym środowisku to dla Twojego dziecka lepszy prezent niż super zabawka, firmowe ubranko czy wysokie konto w banku.
Z Waszym paleniem papierosów rośnie wzrost zachorować Waszego dziecka na choroby dróg oddechowych (przeziębienia, grypa, zapalenie oskrzeli, astma), infekcji uszu w pierwszym roku życia, osłabienie funkcji płuc i zmniejszenie ich pojemności. Wasze dziecko nie tylko będzie częściej chorowało, ich choroby będą trwały dłużej niż choroby dzieci osób niepalących. Może się zdarzyć, że Wasze dziecko znacznie częściej trafi do szpitala w trzech pierwszych latach swojego życia. Im więcej palaczy w domu tym więcej kotyniny (pochodna nikotyny), we krwi, im więcej kotyniny tym większe zagrożenie dla zagrożenie zdrowia dla Waszego skarbu.
Wasze dziecko może częściej cierpieć na kolki gazowe. Istnieje też większe prawdopodobieństwo, że Wasze dziecko sięnie w przyszłości po papierosy.
Zastanówcie się dobrze czy nie warto jednak rzucić palenia, razem będzie raźniej, i jak najszybciej się za to zabierzcie.
W czasie porodu ilość tlenu potrzebnego Twojemu dziecku zwiększy się. Twoje długo wyczekiwane maleństwo wróci do domu, w którym będzie mogło oddychać świeżym i czystym powietrzem, a mleko mamy będzie wolne od nikotyny,
Być może komuś z domowników nie uda się rzucić palenia. My rozwiązaliśmy ten problem w prosty sposób- jeśli ktoś ma ochotę zapalić musi wyjść przed dom, na balkon. W naszym domu jest całkowity zakaz palenia papierosów. Możecie u siebie wprowadzić tę samą zasadę. Jest to szczególnie ważne jeśli Wasze dziecko, tak jak i moje, jest alergikiem. Przecież zdrowie dziecka jest ważniejsze od przyjemności rodzica dziadków .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz