W czasie jedzenia, niezależnie od tego czy dziecko karmione jest piersią czy butelką, maluszek połyka nie tylko mleka, ale także powietrze, które wywołuje poczucie sytości, zanim dziecko się naje, a także wywołuje u dziecka złe samopoczucie. Bardzo ważne jest, aby umożliwić dziecku wydalenie połkniętego powietrza. Zrób to kilka razy podczas karmienia butelką, a gdy karmisz piersią przynajmniej wtedy, gdy zmieniasz pierś. Są trzy sposoby na wywołanie odbicia połkniętego powietrza, wypróbuj wszystkie i wybierz ten, który najbardziej Wam odpowiada.
Na ramieniu-oprzyj dziecko na ramieniu. Masuj lub poklepuj delikatnie plecki. Ta metoda daje najlepsze rezultaty u większości dzieci. Połóż na ramieniu pieluchę tetrową, aby uchronić ubranie przed ulaniem.
Na brzuszku- połóż maluszka na swoich kolanach, tak by brzuszek opierał się o jedną nogę,a główka o drugą. Trzymaj jedną ręką maluszka, a drugą masuj lub delikatnie poklepuj jego plecki. Na kolanach połóż pieluchę tetrową- ochrona przed ulaniem. Taka pozycja działa kojąco na maluszki, które mają kolki gazowe.
Na siedząco- posadź maluszka na swoich kolanach, tak, by jego główka była pochylona do przodu, jedną ręką asekuruj jego tułów i głowę, drugą masuj lub delikatnie poklepuj jego plecki. Pod buzię dziecka podłóż pieluchę tetrową- moim zdaniem jest to niewygodna metoda, ale może akurat Tobie przypadnie do gustu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz